Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Kriminalisté čapli pachatele sériových krádeží. Jeden z recidivistů je ve vazbě

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 17. 2018, 09.19 hod.

Kriminalistům z Jihlavy se podařilo dopadnout pachatele, kteří se dopustili sedmi vloupání do objektů. Škoda, kterou způsobili, přesáhla částku 200 tisíc korun. Zaměřili se zejména na krádeže v neobývaných objektech, odkud si odnášeli především nářadí, kabely a pohonné hmoty.

Podezřelé muže kriminalisté dopadli minulý týden po krádeži, které se dopustili v areálu lomu u Boršova. Muži, oba ve věku devětatřicet let, byli obviněni ze spáchání trestných činů. Jeden z nich byl na podaný návrh vzat do vazby.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař minulý týden trestní stíhání obou devětatřicetiletých mužů, jednoho z Jihlavska, druhého z Havlíčkobrodska.

„Oba muži byli obviněni z přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody spáchané ve spolupachatelství, jeden z nich byl navíc obviněn ještě ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl k tomu Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Oba obvinění muži byli již více než desetkrát soudně trestáni a trest si za spáchanou trestnou činnost odpykali i ve věznici.

Muži jsou obviněni z toho, že se v době od března dopustili celkem sedmi krádeží v objektech, a to na Jihlavsku a dále také na Třebíčsku. V březnu se jejich cílem staly objekt v katastru obce Milíčov a areál lomu v katastru obce Boršov.

Při vloupáních odcizili nářadí, kabely a akumulátory. V květnu se muži dopustili krádeží v katastru obcí Svatoslav, Komárovice a Puklice, kde se vloupali do objektu hájenky, domu a areálu firmy.

Z budovy hájenky si odnesli téměř všechno, na co přišli, od sady příborů po měděné trubky topení, které demontovali, způsobili zde největší škodu, která v tomto případě přesáhla sedmdesát tisíc korun.

V areálu firmy zase mimo jiné odstříhali a odcizili kabely na stěnách, škoda přesáhla padesát tisíc korun. K posledním dvěma krádežím, ze spáchání kterých jsou muži obviněni, došlo v objektu lomu u Boršova.

Dvojice se do areálu během víkendu dostala hned dvakrát. Muži se vloupali do dílny, kde odcizili nářadí. Dále ze zaparkovaných vozidel a pracovních strojů odčerpali naftu a odcizili autobaterie.

Odcizené věci odvezli vozidlem, které jeden z obviněných mužů řídil. Za volant přitom usedl, i když má soudem uložený zákaz řízení všech vozidel, a to až do konce příštího roku.

Následně policisté přijali oznámení, že došlo v areálu lomu ke krádeži, začali případ prověřovat a po pachateli pátrat. Podezřelou dvojici se kriminalistům podařilo velmi rychle dopadnout.

Muže důvodně podezřelé ze spáchání majetkové trestné činnosti zadrželi ve Velkém Beranově. Měli u sebe i kanystry s odcizenou naftou, které kriminalisté zajistili a následně byly předány oprávněné osobě.

Dále kriminalisté při zadržení mužů zajistili věci, u kterých vzniklo podezření, že byly použity při spáchání trestné činnosti. Oba zadržení muži putovali do policejních cel a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání.

U jednoho z obviněných mužů byl podán státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, na základě rozhodnutí soudu byl devětatřicetiletý muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Druhý obviněný muž je stíhán na svobodě.

Foto: Pixabay.com

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama