Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Kriminalisté dál pátrají po totožnosti zavražděného muže

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 26. 2020, 11.01 hod.

Kriminalisté na Vysočině pátrají po totožnosti mrtvého muže. Muž zemřel násilnou smrtí. Tělo bylo nalezeno loni v říjnu, ale stále se neví, o koho vlastně jde.

Kriminalisté se obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti muže, jehož tělo bylo nalezeno 15. října loňského roku na Havlíčkobrodsku. Případ kriminalisté prověřují jako podezření z trestného činu vraždy.

„Oznámení o nálezu těla jsme tehdy přijali od muže, který se v oblasti pohyboval s detektorem kovů a objevil v lesním remízku nedaleko obce Habry, v katastrální území Frýdnava, v místech zvaných Rybníček mělký hrob, ve kterém bylo tělo muže uloženo. Z výsledků provedené soudní pitvy jsme zjistili, že muž zemřel násilnou smrtí, na které se podílela další osoba,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nalezený muž byl oblečený do modrého trička s krátkým rukávem a na vnitřní straně byl štítek s nápisem „BASIC LINE“; „CASUAL WEAR“. K bližšímu popisu muže lze uvést, že se jedná o osobu kavkazoidního typu ve stáří 34 – 45 let (pravděpodobněji ale 35 – 40 let).

Muž byl vysoký 181 – 185 centimetrů, měl černohnědé vlasy v délce 30 centimetrů a měl kratší vousy v oblasti brady a na lících. Doba úmrtí byla stanovena na 15 let a méně od nálezu těla. Podle entomologického materiálu bylo možné stanovit pouze minimální dobu zakopání těla na čtyři až šest let. Muž měl velmi dobře udržovaný a nákladně ošetřovaný chrup.

Rekonstrukcí obličeje se podle Čírtkové podařilo vytvořit jeho přibližnou podobu, ale je zapotřebí vzít v úvahu, že jednotlivé detaily, barva očí, vlasů a pokožky se mohou od skutečné podoby jedince lišit.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama