Dnes je Pondělí, 8. března 2021. Svátek má Gabriela

Kriminalisté dopadli dvojici lupičů, co v Náměšti na Třebíčsku přepadli benzínku

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 20. června 2019, 21.58 hod.

Kriminalisté velmi rychle objasnili loupežné přepadení čerpací stanice, ke kterému došlo ve středu 19. června v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. Se zbraní v ruce si dva pachatelé vynutili vydání peněz a z místa utekli. Soud je poslal do vazby. Hrozí jim až desetileté vězení.

Případ pro policisty začal ve středu 19. června, když přijali po půl čtvrté ráno oznámení o přepadení čerpací stanice v Náměšti nad Oslavou. Pachatelé přistoupili k obsluze, přičemž jeden z nich držel namířenou střelnou zbraň, a požadovali vydání peněz.

Překvapená obsluha čerpací stanice jim vydala finanční hotovost v řádu několika tisíc korun. Pachatelé peníze vzali, při odchodu ještě odcizili lahev alkoholu a z místa utekli.

Po přijetí oznámení o loupežném přepadení vyjeli okamžitě k čerpací stanici policisté obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou a po nebezpečných, dle přijatého oznámení ozbrojených, pachatelích začali v lokalitě ihned pátrat.

Během velmi krátké doby podezřelé muže nalezli, ukrývali se nedaleko místa, kde k přepadení došlo. Policisté oba muže zadrželi a ti skončili s pouty na rukou.

Jeden z nich měl u sebe zbraň, kterou policisté zajistili. V blízkosti podezřelých mužů byly také věci, kterých se při loupežném přepadení čerpací stanice zmocnili, rovněž ty policisté zajistili.

Zadržení muži byli pod vlivem alkoholu, oba měli přes dvě promile alkoholu. Jedná se o muže ve věku jednatřicet a osmadvacet let, starší z nich je cizinec.

„Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Milan Špaček vedoucí třebíčských kriminalistů.

Foto: ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama