Dnes je Monday, 10. 2021. Svátek má Blažena

Kriminalisté dopadli sériového zloděje

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 6. 2020, 13.11 hod.

Zloděje (30), který má na svědomí více jak desítku krádeží, dopadli kriminalisté minulý týden v Havlíčkově Brodě. Od poloviny letošního února způsobil škodu téměř 80 tisíc korun. Několikanásobně trestaného recidivistu kriminalisté zadrželi a zahájili jeho trestní stíhání.

Přitěžující pro něj je to, že některých krádeží se dopustil v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav a za spáchanou trestnou činnost mu tak hrozí přísnější trest,“ uvedla policejní komisařka Stanislava Miláčková.

K jednomu z prvních případů, které jsou obviněnému ze Žďárska kladeny za vinu, došlo v polovině letošního února v jednom z havlíčkobrodských kulturních zařízení. Pachatel využil příležitosti a odcizil z odložené kabelky peněženku s finanční hotovostí. Nestřežených okamžiků pak využil ještě několikrát, a to jak v prodejnách, kulturních či sportovních zařízeních, kde se zaměřil na odložené batohy, tašky a kabelky.

Trestné činnosti se dopouštěl nejen na Havlíčkobrodsku, ale také na Pelhřimovsku. Zde ze sportovního zařízení odcizil dámskou peněženku s doklady a finanční hotovostí, a dále vnikl do objektu podniku, kde odcizil finanční hotovost.

V některých případech muž využil řádně nezajištěných domů, kam vnikl a odcizil mimo jiné peněženky, notebook, mobilní telefon nebo hodinky. Muž je dále obviněný z toho, že v podniku v Havlíčkově Brodě rozbil pěstí výherní automat, čímž majiteli způsobil škodu kolem 30 tisíc korun.

Byl obviněn ze zločinu krádeže a přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ uvedla Hana Adámková, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.

Obviněný už byl již v minulosti opakovaně soudně trestán v souvislosti s různorodou trestnou činností. Naposledy mu byl v únoru roku 2017 uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, ze kterého se na svobodu vrátil v říjnu loňského roku.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama