Dnes je Středa, 8. července 2020. Svátek má Nora

Kriminalisté dopadli sériového zloděje z Jihlavska. Recidivista si na svobodě dlouho nepobyl. Teprve v srpnu opustil brány věznice. Soud na něj uvalil vazbu.

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 24. října 2019, 13.13 hod.

Až tři roky ve věznici hrozí recidivistovi (29) z Jihlavska, který má podle kriminalistů na svědomí vloupání do různých objektů v Jihlavě z přelomu září a října letošního roku. Už čelí obvinění hned ze dvou přečinů – krádeže a poškození cizí věci.

Není to přitom tak dlouho, co opustil brány výkonu trestu. Na svobodu se dostal teprve letos v srpnu. Už je ale ve vazbě, kde si počká i na konání hlavního líčení u soudu. Na svět se mimo mříže díval jen necelé dva měsíce.


Kriminalisté viní recidivistu, že se od poloviny září do poloviny října vloupal v Jihlavě ve čtyřech případech do různých objektů. „Jednalo se o stavební buňku u sportovního zařízení, zaparkované vozidlo, prodejní automat a stánek s občerstvením,“ přiblížil por. Martin Jůzl, komisař oddělení obecné kriminality.


Ve stavební buňce, která slouží jako prodejna, odcizil podle komisaře oblečení, z vozidla flash disk a kabel, z automatu si odnesl peníze a cukrovinky a finanční hotovost odcizil také ze stánku s občerstvením.


Do všech objektů se dostal za použití násilí, a to po rozbití skla nebo vypáčením okna nebo zajišťovacího krytu. „Při vloupáních vznikla celková škoda přes dvacet tisíc korun,“ dodal policejní komisař.


Obviněný byl v minulosti již téměř desetkrát soudně trestaný, převážně za majetkovou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který si odpykal v druhé polovině letošního srpna. Odcizené peníze a oblečení použil zloděj pro svoji potřebu. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama