Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Kriminalisté hledají svědky páteční tragické nehody u Vílance na Jihlavsku

Autor: David Kratochvíl - Pondělí, 1. dubna 2019, 14.23 hod.

Při prověřování okolností  tragického střetu dvou aut v pátek večer u Vílance na Jihlavsku by policistům, pomohly kamerové záběry. Jihlavští kriminalisté se obracejí o pomoc na případné svědky nehody, která si vyžádala dva lidské životy. 

Prověřování okolností tragické dopravní nehody, ke které došlo v pátek 29. března ve 21.20 hodin na silnici I/38 v katastru obce Vílanec - mezi obcemi Čížov a Vílanec - a při níž zemřeli v jednom z vozidel dva lidé, si převzali na místě kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava.

Kriminalisté na místě dopravní nehody při ohledání havarovaných vozidel spolupracovali se soudním znalcem z oboru dopravy a obě osobní vozidla, která měla účast na dopravní nehodě, zajistili pro účely trestního řízení.

"V současné době se kriminalisté obracejí na případné svědky dopravní nehody, kteří místem projížděli a viděli její průběh, případně jízdu obou vozidel krátce před nehodou, případně na řidiče pokud mají záznamy z palubních kamer svých vozidel, které by zachycovaly samotný průběh nehody, případně pohyb vozidel před nehodou, aby se obrátili se svým svědectvím na linku tísňového volání 158," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

 Každá informace je pro kriminalisty důležitá, aby mohli zjistit a objasnit všechny okolnosti, které samotnému střetu vozidel předcházely.

Při páteční nehodě se střetla se zde dvě osobní vozidla. Pětadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla Audi RS 3 projížděl po silnici ve směru jízdy od obce Čížov k obci Vílanec.

V levotočivé zatáčce přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměrného jízdního pruhu, kde došlo k čelnímu střetu s osobním motorovým vozidlem Škoda Felicia, jehož řidič jel v opačném směru jízdy – tedy od Vílance na Jihlavu. Následky nehody jsou fatální.

V osobním vozidle Škoda Felicia zemřel třiapadesátiletý řidič a jeho čtyřiadvacetiletý spolujezdec. Řidič vozidla Audi, který cestoval ve vozidle sám, utrpěl zranění, se kterým musel být přepraven do zdravotnického zařízení v Jihlavě.

U řidiče Audi byla provedena na místě nehody dechová zkouška s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidlech v celkové částce dosahující téměř 800000 korun.

Na místě nehody zasahovaly všechny složky integrovaného systému. Silnice musela být po dopravní nehodě několik hodin zcela uzavřena a řidiče odkláněli policisté na objízdné trasy.

Foto: PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama