Dnes je Úterý, 25. února 2020. Svátek má Liliana

Kriminalisté pátrají po vandalovi, co posprejoval silnici

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 5. listopadu 2019, 09.34 hod.

Jihlavští kriminalisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu posprejování silnice, ke kterému došlo před více než dvěma týdny v katastru obce Dvorce. 

V rámci prověřování se policisté obracejí zejména na řidiče vozidel, kteří daným úsekem projížděli a mají v automobilu palubní kameru. Policistům by pomohlo také svědectví osob, které si sprejujícího pachatele všimly nebo by mohly upřesnit dobu, kdy byl čin spáchán.

 

Ke spáchání činu došlo v noci z neděle 20. října na pondělí, a to v době mezi osmou hodinou večer a šestou ráno. Pachatel (či pachatelé) posprejoval silnici číslo 602 v prostoru u odbočky k chatové oblasti Dvorce. Komunikaci poškodil nápisy a obrazci oranžové barvy.

 

Po přijetí trestního oznámení začali případ prověřovat jihlavští kriminalisté. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, provedli šetření, shromažďovali a vyhodnocovali získané informace i poznatky. V současné době se kriminalisté obracejí s žádostí o spolupráci při objasňování spáchaného trestného činu na veřejnost.

 

„Žádáme řidiče vozidel s palubní kamerou, kteří v noci z neděle 20. října na pondělí po silnici v daném úseku projížděli a situaci na vozovce kamera zachytila, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Uvítáme také informace od případných svědků, kteří sprejera (či sprejery) poškozující silnici viděli, případně si v dané lokalitě všimli podezřelé osoby (osob), ke kterým by mohli uvést informace vedoucí k jejímu vypátrání. Pro policisty by byla důležitá také informace zpřesňující dobu, kdy k posprejování silnice došlo, nebo jakákoli jiná vedoucí k objasnění případu,“ doplnila policejní 
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama