Dnes je Čtvrtek, 23. ledna 2020. Svátek má Zdeněk

Kriminalisté potvrdili totožnost ženy nalezenou v rybníce nedaleko Habrů

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 15. srpna 2019, 11.34 hod.

Kriminalisté potvrdili totožnost ženy, kterou 1. srpna na hladině rybníka Peklo mezi obce Habry a Kámen na Havlíčkobrodsku našel náhodný kolemjdoucí. Žena podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové zemřela násilnou smrtí.

V souvislosti s nálezem těla mrtvé ženy, kterou objevil ve čtvrtek 1. srpna večer náhodný občan na hladině rybníka mezi obcemi Kámen a Habry na Havlíčkobrodsku, již mají kriminalisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina definitivně potvrzenou její totožnost.

Z výsledků genetického srovnání odebraných vzorků vyplynulo, že se jedná o pohřešovanou ženu z Havlíčkova Brodu. Z výsledků provedené soudní pitvy vyplynulo, že na její smrti nese vinu cizí osoba a že žena zemřela násilnou smrtí. Případem se intenzívně zabývají kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci se svými kolegy z územního odboru Havlíčkův Brod s cílem co nejrychleji tento závažný případ objasnit a zadržet pachatele.

"Současně bychom touto cestou chtěli poděkovat veřejnosti za všechny reakce na zveřejněné výzvy, stejně jako za všechna svědectví od občanů, kteří na policejní výzvy reagovali. Všemi získanými poznatky se kriminalisté důkladně zabývají a vyhodnocují je," doplnila Čírtková. 

Foto: PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama