Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Kriminalisté rozprášili na Třebíčsku drogový gang

Autor: David Kratochvíl - Monday, 11. 2021, 13.42 hod.

Pervitin vyráběli v chatě na Hrototovicku. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili stovky tisíc korun v hotovosti.

Až desetiletý pobyt za mřížemi hrozí trojici, která na Třebíčsku podle kriminalistů vyráběla a následně ke svým zákazníkům také distribuovala pervitin. Speciální jednotka tomu učinila v chatě v obci na Hrotovicku minulou středu.

Podle policejní komisařky Jany Kroutilové došlo k zadržení dvou mužů (30,39) a ženy (30). Čelí obvinění nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jeden z mužů putoval rovnou do výkonu trestu a druhý skončil ve vazbě, kde si počká na soud.

Žena byla ze zadržení propuštěná a bude dál stíhaná na svobodě. Kriminalisté organizovanou skupinu přistihli přímo při činu, když v chatě, kterou měli v pronájmu, vyráběli pervitin.

Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality doplnil, že při domovní prohlídce chaty a vozidla, kterým podezřelí na místo přijeli. zajistili policisté předměty a chemikálie určené k výrobě drog, množství krystalické látky a také blíže nespecifikovanou finanční hotovost.

Všichni tři obvinění byli podle Špačka v minulosti soudně trestáni. Starší z mužů má za sebou už bohatou trestní minulost. „Loni v létě byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody a byl na něho vydán příkaz k dodání do výkonu trestu,“ doplnil kriminalista.

Rovněž druhý muž už má za sebou pobyt ve věznici. Její brány opustil teprve loni v květnu. Také žena byla v minulosti již opakovaně soudně trestána. Za zdmi věznice se ale zatím nikdy nepodívala. Ještě nedávno byla v podmínce. Ta jí ale skončila loni na jaře.

Špaček také doplnil, že zásah proběhl brzy nad ránem, těsně před tím, než se skupina výrobu pervitinu dokončila. Zatímco starší z mužů pervitin „jen“ vyráběl, mladší z obviněných a žena drogu ještě také distribuovali.

Předávání pervitinu probíhalo na Třebíčsku, a to v Třebíči, Hrotovicích, Moravských Budějovicích, a pak také v Brně a dalších místech. „K distribuci pervitinu docházelo přibližně od loňského léta. Odběratelé za pervitin převážně platili, někdy jim byly drogy poskytnuty za protislužbu,“ uvedl šéf třebíčských kriminalistů.

 

Foto: PČR

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama