Dnes je Monday, 10. 2021. Svátek má Blažena

Kvůli stavu nouze hrozí zloději místo dvou let, čtyřikrát víc

Autor: David Kratochvíl - Friday, 20. 2020, 10.34 hod.

Sotva v pátečním vydání JL vyšlo upozornění pro všechny zloděje, že za krádeže ve stavu nouze jim hrozí výrazně vyšší postih, už kriminalisté informovali o prvním případu, kdy lapka může skončit až na osm let ve vězení. Za normálních okolností by mu přitom hrozil maximálně dvouletý pobyt za mřížemi věznice.
 

O co jde konkrétně. Kriminalisté vyšetřují případ krádeže, který se odehrál přesně před týdnem v pelhřimovské prodejně s drogistickým zbožím. Po třetí hodině odpoledne v ní odcizil zloděj (35) téměř 30 kusů parfémů různých druhů a sluneční brýle. Zboží schoval pod oblečení a z prodejny odešel, aniž by ho ale vůbec zaplatil.


Policisté ale lapku vypátrali rychle. Dopadnout se jim ho podařilo v ulici U Splavu. Zrovna ve chvíli, kdy měl u sebe ještě i odcizené zboží. Navíc byl pod vlivem alkoholu.


„Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,58 promile alkoholu. Jednalo se o cizince, kterého policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici,“ vysvětlila policejní komisařka Jana Kroutilová.


Prověřováním policisté navíc ještě zjistili, že muž ve stejný den odcizil v jiné pelhřimovské prodejně před jedenáctou hodinou dopoledne ještě za tisícovku značkový parfém. „Zboží v tomto případě vyndal z krabičky, kterou na místě zanechal, a z místa bez zaplacení odešel,“ dodala Kroutilová.


Když zloděj vystřízlivěl, komisař zahájil jeho trestní stíhání. „Byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže,“ řekl Luboš Jakoubek, zástupce ředitele územního odboru. Obviněný muž byl navíc podle policie v minulosti již soudně trestán. Za majetkovou trestnou činnost byl odsouzen vloni v létě.
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama