Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Leteckou pumu z druhé světové války náhodou vykopali na zahradě v Dalešicích

Autor: David Kratochvíl - Monday, 2. 2018, 14.01 hod.

Při výkopových pracích na zahradě rodinného domku v Dalešicích na Třebíčsku našli v sobotu odpoledne leteckou pumu o hmotnosti přibližně 100 kilogramů.

V sobotu 31. března přijali policisté po čtvrté hodině odpoledne oznámení, že byl v obci Dalešice nalezen na zahradě domu při výkopových pracích podezřelý předmět odpovídající munici.

Na místo vyjela policejní hlídka situaci prověřit. Policisté po příjezdu zjistili, že se jedná nevybuchlou leteckou pumu o hmotnosti přibližně sto kilogramů, pravděpodobně z období druhé světové války.

Místo nálezu zajistili proti vstupu nepovolaných osob a vzhledem k nebezpečí, které hrozilo, byla provedena evakuace osob z lokality okolí nálezu do bezpečného prostoru.

Přivoláni byli policejní pyrotechnici a další policisté k zabezpečení lokality. Zasahující policejní pyrotechnici odborně vyjmuli zapalovač a zničili ho řízenou detonací na bezpečném místě mimo obec.

"Pumu následně převezli k provedení odborné likvidace. Ke zranění osob nebo škodě na majetku nedošlo," vysvětlila k tomu policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama