Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Listopadová Jihlava: Jeden šofér byl zdrogovaný, další před jízdou pil alkohol

Autor: David Kratochvíl - Friday, 2. 2018, 12.56 hod.

Policejní hlídky v Jihlavě zastavili během prvních dvou listopadových dnů dva šoféry, kteří se na nějaký čas mohou s řidičským oprávněním rozloučit. Muž byl pod vlivem drog, žena se zase pro změnu před jízdou posilnila alkoholem.  

Ve čtvrtek 1. listopadu zastavili policisté v Jihlavě po deváté hodině večer vozidlo Škoda Felicia, které jelo po ulici Brtnická. U dvacetiletého řidiče provedli kontrolu. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne.

"Test byl pozitivní na amfetamin," řekla k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Dále se muž podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál.

Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, případ policisté dále šetří.

O řidičský průkaz přišla pětadvacetiletá žena, která řídila vozidlo pod vlivem alkoholu. V pátek 2. listopadu jela v Jihlavě kolem jedné hodiny v noci s automobilem Seat po ulici Žižkova. Vozidlo zastavila policejní hlídka a provedla kontrolu.

Řidička nepředložila řidičský průkaz. U ženy policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,77 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u ní vykázala i opakovaná dechová zkouška.

Policisté řidičce zakázali pokračovat v další jízdě. Žena je podezřelá ze spáchání dopravních přestupků, které policisté šetří.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama