Dnes je Úterý, 31. března 2020. Svátek má Kvido

Loni ho na Pančavě našli mrtvého. Jihlavští policisté marně řeší, kdo to je

Autor: David Kratochvíl - Středa, 19. února 2020, 12.44 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti muže, který byl vloni nalezen v Jihlavě mrtev.

Mrtvý muž byl nalezen v druhé polovině listopadu v křovinatém porostu v lokalitě zvané Pančava. Případ prověřují kriminalisté jihlavského územního odboru, kteří zjišťují příčinu, okolnosti úmrtí muže a jeho totožnost. V rámci prověřování byla mimo jiné provedena soudní pitva, znalecké zkoumání v oboru genetika, antropologie a entomologie.

Na základě dosavadního prověřování kriminalisté nezjistili, že by smrt muže způsobila jiná osoba.

Do současné doby se nepodařilo zjistit totožnost mrtvého muže. Kriminalisté na základě vyjádření znalců z oboru antropologie zjistili jeho přibližný popis a nechali si vypracovat kresby zobrazující zemřelého tak, jak pravděpodobně vypadal.

S největší pravděpodobností se jednalo o muže ve věku kolem 40 – 50 let, vysokého přibližně 170 centimetrů. Zřejmě mu chybělo větší množství zubů a pravděpodobně nosil vlasy ostříhané nakrátko. Je možné, že se pohyboval v prostředí osob bez domova.

Nápadné mohlo být znamení na obličeji: na pravém lícním oblouku měl zlomeninu, která se projevovala prohloubením v této části tváře. Není vyloučené, že měl na tomto místě viditelnou jizvu.

Na kresbách jsou dvě možné podoby muže, s přihlédnutím na typ postavy - silnější a hubenější.

"Žádáme občany, kteří by muže na kresbách poznali nebo by měli informaci vedoucí ke zjištění jeho totožnosti, aby se přihlásili na tísňové lince 158," vysvětlila jihlavská komisařka Jana Kroutilová.

Foto: PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama