Dnes je Saturday, 15. 2021. Svátek má Žofie

Lupiči z Rumunska hrozí za loupežné přepadení prodejny až 10 let vězení

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 18. 2018, 10.24 hod.

Za loupežné přepadení z konce srpna letošního roku ve Velkém Meziříčí hrozí Rumunovi (42) v případě prokázání viny až desetileté vězení. Už čelí obvinění. Na soud si počká ve vazbě. Kriminalisté ho dopadli minulý týden.

K činu došlo 28. srpna odpoledne v ulici Sokolovská v tamní prodejně nápojů. Tehdy neznámý pachatel do ní vstoupil a nejprve si tam zakoupil láhev piva a pod záminkou vrácení prázdné láhve vstoupil asi po půl hodině opět do krámu.

„Z pultu si vzal láhev minerální vody a přistoupil k pokladně, kde ji chtěl zaplatit. Za pokladnou seděla pokladní, které podal dvacetikorunovou minci,“ popisuje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Když mu pokladní chtěla vrátit drobné a otevřela pokladnu, pachatel ale náhle podle policie vytáhl vystřelovací nůž s délkou čepele minimálně deset centimetrů, který přiložil ženě ke krku. „Druhou rukou sáhl do pokladny, ze které odcizil bankovky v nominální hodnotě 200 a 500 korun,“ doplnila mluvčí.

Po loupežném přepadení z místa utekl. Prodavačka byla po přepadení v šoku, jiné zranění neutrpěla. Rozběhlo se rozsáhlé pátrání po pachateli. Ustanovit možného pachatele se kriminalistům podařilo během dvou dnů.

Kriminalisté po něm vyhlásili celostátní pátrání. Cizince se podařilo vypátrat a zadržet 10. prosince ve večerních hodinách v Praze. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že muž se k činu doznal.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama