Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Luxusní Audi je na odpis. Po karambolu tří aut škoda šplhá ke dvěma milionům

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 17. 2019, 22.19 hod.

K vážné dopravní nehodě hned tří osobních aut došlo ve čtvrtek před půl sedmou ráno na Jihlavsku. Řidič (44) Audi Q8 dostal na zledovatělé vozovce smyk, narazil do stromu a následně do dvou projíždějících aut. Po karambolu byla silnice zcela neprůjezdná.

Prvotním šetření na místě policisté zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič s osobním automobilem značky Audi Q8 projížděl po komunikaci ve směru jízdy od Humpolce směrem na Jihlavu.

Nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projíždění pravotočivou zatáčkou dostal s vozidlem smyk. Následně vyjel vlevo mimo pozemní komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. 

"Od kterého se vozidlo Audi odrazilo zpět do jízdního pruhu, kde došlo k nárazu do projíždějícího osobního automobilu Dacia Lodgy a dále k nárazu do projíždějícího osobního automobilu Škoda Octavia," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Při dopravní nehodě se řidič vozidla Audi lehce zranil a byl převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby na ošetření do jihlavské nemocnice.

Dále došlo k lehkému zranění spolujezdkyně, která cestovala v osobním vozidle Škoda Octavia. Další dva členové posádky tohoto vozidla vyhledali později sami ošetření.

Policisté provedli na místě nehody u všech řidičů, kteří měli účast na dopravní nehodě, dechové zkoušky s negativními výsledky. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 1.710.000 korun.

Všechna vozidla zůstala po dopravní nehodě nepojízdná. Všechna vozidla byla vybavena zimními pneumatikami se stanovenou hloubkou dezénu.

Dalším šetření bylo zjištěno, že vozidlo Škoda Octavia mělo propadlou technickou prohlídku, kdy její platnost skončila v listopadu loňského roku. Věc dopravní nehody byla na místě vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

Foto:  krimi-listy.cz, 2x PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama