Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Malajsijec na D1 boural s Lamborghini. S luxusním vozem zablokoval dálnici

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 22. 2018, 13.15 hod.

Malajsijec (40) ve svém luxusním černém Lamborghini předjížděl na D1 ve směru na Prahu ve zúžení kamion. Manévr skončil dopravní nehodou a zablokovaným úsekem dálnice. 

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pondělí 21. května krátce po půl jedné odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na 152,5 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu.

Na místo byli vysláni policisté z dálničního oddělení Velký Beranov. Prvotním šetřením na místě zjistili, že čtyřicetiletý cizinec, státní příslušník Malajsie, projížděl po dálnici ve směru jízdy na Prahu.

V místě dlouhodobého dopravního omezení, které je zde z důvodu modernizace dálnice, jel s vozidlem LAMBORGHINI FZ s německou registrační značkou levým jízdním pruhem a chtěl předjíždět nákladní soupravu složenou z tahače a návěsu, která jela v pravém jízdním pruhu.

Řidič osobního vozidla se nechoval při jízdě dostatečně opatrně a při najetí vedle jízdní soupravy pravou přední částí vozidla zavadl o levý bok návěsu.

Následkem toho se jeho vozidlo stalo neovladatelným, dostalo smyk a ve smyku najelo vpravo vedle komunikace, kde narazilo do ocelových svodidel. Řidič se lehce zranil a byl na místě nehody ošetřen projíždějící posádkou zdravotnické záchranné služby.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Způsobená hmotná škoda na osobním vozidle bude vyčíslena dodatečně. Na návěsu jízdní soupravy a na svodidlech vznikla škoda ve výši 20.000 korun. Policisté věc nehody vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

"Cizinec pokutu na místě zaplatil. Kvůli nehodě byl na dálnici na nezbytně nutnou dobu – zhruba na 25 minut - zastaven provoz ve směru na Prahu," konstatovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama