Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Manžel neudržel nervy na uzdě a kvůli mobilu napadl v Jihlavě svou manželku

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 22. 2018, 18.02 hod.

Policisté v Jihlavě řeší konflikt mezi manželským párem. V půlce ledna muž (52) napadl svoji choť. Nejprve slovně, ale od vulgarit přešel k fyzickému napadení. Vzal jí dokonce i její mobil. Na krku má podezření ze spáchání hned tří trestných činů.

Policejní inspektor sdělil muži (52) z Jihlavska podezření ze spáchání tří trestných činů, kterých se dopustil vůči své manželce. V druhé polovině ledna v místě jejich bydliště ve večerních hodinách odcizil ženě mobilní telefon, který měla u sebe.

Když si ho chtěla vzít zpět, muž se s ní začal přetahovat. Telefon majitelce odmítal vrátit, ženu vulgárně urážel a napadl ji i fyzicky. Poté s telefonem odešel, aby si mohl prohlédnout jeho obsah.

Žena utrpěla při napadení zranění, které si nevyžádalo okamžité lékařské ošetření. Muž se takového jednání vůči ženě nedopustil poprvé, také v minulosti vzal její mobilní telefon, a když si pro něj žena přišla, fyzicky ji napadl.

"Z mobilního telefonu si v tomto případě zkopíroval či ofotil jeho obsah a informace pak šířil dalším osobám," říká k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Po přijetí oznámení začali případ prověřovat policisté. Provedli šetření, výslechy osob a shromáždili důkazy, na jejichž základě poté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí, přečinu pokusu ublížení na zdraví a přečinu krádeže, při které se muž po činu snažil věc uchovat násilím.

Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Foto: Ilustrační foto/Archiv JL

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama