Dnes je Pátek, 3. července 2020. Svátek má Radomír

Měl v sobě 2,5 promile. Na D1 u Velkého Beranova boural a skončil na záchytce

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 8. října 2019, 09.18 hod.

V neděli 6. října krátce před jednadvacátou hodinou večer se stala dopravní nehoda na dálnici D1 v levém jízdním pruhu v místě dočasné uzavírky na 120,2 kilometru ve směru jízdy na Brno. Střetla se tady dvě osobní vozidla.

Na místo dopravní nehody byla vyslána policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov. Policisté prvotním šetřením na místě zjistili, že třiašedesátiletý řidič s osobním vozidlem Hyundai I10 se při jízdě po dálnici plně nevěnoval řízení, nepřizpůsobil rychlost jízdy a přední částí vozidla narazil do zadní části osobního vozidla tovární značky Audi A6. 


Policisté provedli dechové zkoušky u obou řidičů. V případě řidiče osobního vozidla, který nehodu zavinil, byl její výsledek pozitivní - 2,50 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,44 promile alkoholu v dechu.


Policisté řidiče zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Ohledáním vozidla Hyundai policisté zjistili, že řidič neměl na vozidel řádně vylepenou dálniční známku. 


U řidiče druhého vozidla byla dechová zkouška negativní. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn. Oba řidiči ve svých vozidlech cestovali v době nehody sami. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech dosáhla částky 60.000 korun. 


„Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ve věci zahájili úkony trestního řízení a řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.


Foto: PČR
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama