Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Milovníkům hygieny krádež desítek zubních past za tisíce korun neprošla

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 4. 2018, 13.24 hod.

Asi milovníci dentální hygieny. Jinak si totiž nelze vysvětlit případ, který aktuálně řeší policisté v Jihlavě. Dva mladíci se snažili v jednom z obchodních domů v krajské metropoli ukrást více než 80 zubních past za víc než devět tisíc korun. Jenže krádež recidivistům neprošla. 

Ze spáchání trestného činu jsou podezřelí dva mladí muži, kteří odcizili v jihlavském obchodním domě zboží za téměř devět tisíc korun. Ke krádeži došlo v první polovině března.

Kolem sedmé hodiny ráno přišli do obchodu dva muži a odcizili více než osmdesát kusů různých druhů zubních past, zboží schovali do batohu a tašky. Poté prošli prostorem pokladen ven, aniž by zaplatili.

Po zjištění, že došlo k odcizení zboží, byl případ oznámen policii a policisté po podezřelých pátrali. Podařilo se jim zjistit totožnost obou mužů, jedná se o osmnáctiletého a o rok staršího mladíka.

Oba jsou opakovaně soudně trestaní recidivisté. Mladší z nich byl naposledy za majetkovou trestnou činnost odsouzen vloni v létě k podmínečnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do druhé poloviny roku 2020.

Také devatenáctiletý mladík byl již za krádeže opakovaně soudně trestán. Oba muži jsou podezřelí ze spáchání přečinu krádeže, případ policisté dále prověřují.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama