Dnes je Pondělí, 8. března 2021. Svátek má Gabriela

Mimořádná kontrola policie: Kamioňáci si z dálnice dělají odstavné parkoviště

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 27. února 2018, 13.57 hod.

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově na Jihlavsku se při mimořádné kontrolní akci zaměřili  na neukázněné řidiče kamionů.  Zjistili, že  často odstavují soupravy v připojovacích a odbočovacích pruzích. Zjistili celkem 30 porušení předpisů. Dvě třetiny z nich se týkaly právě špatného parkování.

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově se v rámci mimořádného dopravně bezpečnostního opatření zaměřili v minulých dnech na kontrolu řidičů kamionů.

"Kontrolovali zejména to, zdali řidiči kamionů k parkování zejména v nočních hodinách využívají parkovací plochy k tomu určené," říká k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Velice často se totiž  podle nístává, že řidiči kamionů odstavují své jízdní soupravy na nájezdech a sjezdech z dálnice D1 nebo dokonce parkují v prostoru připojovacích nebo odbočovacích pruhů.

V rámci mimořádného kontrolní akce, která se uskutečnila v pátek 24. února a dnes v časných ranních hodinách policisté zjistili celkem 30 porušení právních předpisů.

20 případů se týkalo právě špatného parkování. Všechny tyto přestupky policisté vyřešili uložením blokové pokuty v příkazním řízení na místě. Řidiče policisté vyzvali, aby s vozidlem místo, kde nesprávně parkovali, opustili a zaparkovali na místě k tomu určeném.

Zbývající zjištěné přestupky se týkaly dalších porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

„Parkování kamionů v místech, která nejsou určena k parkování, je velice nebezpečným jevem, který bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Proto se na podobné kontroly zaměřujeme a budeme zaměřovat v rámci běžného výkonu služby i v dalším období,“ uvedl David Jirák, vedoucí dálničního oddělení ve Velkém Beranově.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama