Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Mladíci z Třebíčska kradli ve velkém. Jeden z nich dokonce obral spolužačku

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 26. 2018, 10.46 hod.

Až pět let ve vězení hrozí dvěma mladíkům (18, 20) z Třebíčska za sérii krádeží. Jeden z nich je dokonce ještě student, který dokonce okradl svou spolužačku. 

Kriminalisté třebíčského územního odboru objasnili případ, ve kterém se majetkové trestné činnosti dopustil student. V jednom případě se podílel na krádeži věcí v hodnotě přes sto tisíc korun v bytě.  Ve druhém okradl ve škole svoji spolužačku.

Osmnáctiletý mladík byl obviněn ze spáchání tří trestných činů, jeho o dva roky starší komplic čelí obvinění ze dvou přečinů.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání mladých mužů. „Muži ve věku osmnáct a dvacet let, oba z Třebíčska, byli obviněni z přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody spáchaných ve spolupachatelství, mladší z nich ještě navíc z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Osmnáctiletý muž je obviněn z toho, že ve čtvrtek 8. března okradl ve škole v Třebíči svoji spolužačku. Mladé ženě vzal z tašky, kterou měla odloženou ve třídě, peněženku.

Její majitelka v ní měla uloženou finanční hotovost, platební kartu, doklady a další věci. Při krádeži jí vznikla škoda přes šest tisíc korun. Odcizené peníze muž použil pro svoji potřebu, kdy většinu prohrál v herních automatech.

O několik dní později se dohodl na další krádeži s dvacetiletým kamarádem. Podařená dvojice se rozhodla, že okrade muže, kterého oba znali. Obviněný osmnáctiletý mladík ho vylákal do zábavního podniku, a když oba odjeli z města, jeho dvacetiletý komplic se v Třebíči vloupal do bytu, o kterém se domníval, že v něm muž bydlí, to ale ve skutečnosti nebyla pravda.

V bytě odcizil komponenty k počítači v hodnotě přes sto tisíc korun. Věci odnesl a ukryl je v lese v keři. Po odhalení obviněný muž odcizené komponenty vydal a převzal si je zpět jejich majitel.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněným mužům hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama