Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Mladík (19) boural opilý. Mezi Třeští a Čenkovem poslal Golfa ráno do stromu

Autor: David Kratochvíl - Monday, 11. 2018, 06.36 hod.

Vážně vypadající nehoda se stala v neděli brzy ráno mezi Třeští a Čenkovem na Jihlavsku. Mladík (19) nezvládl řízení a napálil do stromu. Policistům nadýchal skoro 1,5 promile. Šoférovi ani spolujezdci se nic nestalo.

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v neděli 10. června krátce před pátou hodinou ranní informaci o dopravní nehodě, která se stala na silnici III/4065 v katastru města Třešť.

Devatenáctiletý řidič projížděl s osobním vozidlem VW Golf ve směru jízdy od Třeště směrem k obci Čenkov. Nezvládl řízení vozidla a pravou přední částí vozidla vjel vpravo za krajnici, kde narazil do vzrostlého stromu.

Od stromu se vozidlo odrazilo vlevo a zastavilo mimo komunikaci na poli. Ve vozidle cestoval v době nehody kromě řidiče ještě jeden spolujezdec. Při nehodě se nikdo nezranil.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem - 1,49 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 1,36 promile alkoholu v dechu a 1,48 promile alkoholu v dechu.

Řidič se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Při dopravní nehodě vznikla na havarovaném vozidle škoda ve výši nejméně 80.000 korun," doplnila k tomu pro úplnost krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama