Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Mladík (19) dostal u Řásné smyk a těžce se zranil. Čtyři spolucestující zraněni jen lehce

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 26. 2018, 11.11 hod.

K vážné dopravní nehodě došlo ve středu v podvečer u Řásné nedaleko Telče. Řidič si při bouračce způsobil těžké zranění a naštěstí jen lehčí zranění si způsobili čtyři jeho spolucestující. 

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve středu 25. července patnáct minut před osmnáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici třetí třídy v katastru obce Řásná na Jihlavsku.

Na místo vyjela policejní hlídka z obvodního oddělení Telč a dopravního inspektorátu Jihlava. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že devatenáctiletý řidič osobního vozidla tovární značky Seat Toledo projížděl po silnici ve směru jízdy obce Řásná směrem k obci Vanov.

Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla a po projetí levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk a následně s vozidlem vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci, kde havaroval.

Při dopravní nehodě si řidič způsobil těžké zranění a byl leteckou záchrannou službou transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. Při dopravní nehodě došlo k lehkým zraněním čtyř spolujedoucích, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do Nemocnice Jihlava.

Tři z nich byli po ošetření z nemocnice propuštěni bez nutnosti další léčby, jeden spolujedoucí zůstal hospitalizován. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na vozidle ve výši 20 000 korun.

Dechová zkouška na případnou přítomnost alkohol nebyla vzhledem k povaze zranění u řidiče, cestou operačního důstojníka byl zajištěn odběr krve v nemocnici v Českých Budějovicích.

"Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření," říká k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama