Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Mluvčí SMJ Málek: Důvodů k výpovědi z provozování záchytky bylo několik

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 18. 2018, 13.53 hod.

Výpověď z provozování záchytky podala městská organizace Služby města Jihlavy (SMJ) poprvé loni na podzim. Nakonec se ale se zřizovatelem jediné Protialkoholní záchytné stanice na Vysočině dokázala dohodnout na nových podmínkách. Nakonec ale SMJ po více než 18 letech přece jen končí. Od listopadu by provoz zařízení měla převzít jihlavská nemocnice.  

 "Po pečlivé úvaze jsme došli k rozhodnutí, že k tomuto datu skončí naše aktivní role v provozování protialkoholní záchytné stanice pro Kraj Vysočina. Nebudeme se hlásit do případného výběrového řízení na provozovatele protialkoholní záchytné stanice ať v novém nebo původním prostoru," vysvětluje mluvčí SMJ Martin Málek.

Můžete být konkrétnější?

Důvodů našeho rozhodnutí ukončit provozování protialkoholní záchytné stanice je hned několik. Tím hlavním je doplnění vyhlášky o fungování protialkoholních záchytných stanic, které nás dostalo do velmi složité situace.

Složité situace? V jakém smyslu?

Jedná se o velké a finančně náročné změny stávajících technických podmínek v protialkoholní záchytné stanici. Zvýšení mezd lékařům a střednímu zdravotnickému personálu. V neposlední řadě i nutnosti posílení zdravotnického personálu.

Souvisí to se změnou jednatele?

Nový jednatel také zastává názor, že protialkoholní záchytnou stanici by mělo provozovat speciální zdravotnické zařízení.  Výpověď jsme dali takto dopředu, aby měl zřizovatel Kraj Vysočina co nejvíce časového prostoru pro rozhodnutí o dalších krocích.

Provoz má po vás převzít jihlavská nemocnice. Jak bude probíhat převzetí?

Spolupracujeme tak, aby případné převzetí současných zaměstnanců proběhlo z hlediska zákona co nejhladším způsobem, především ve mzdové oblasti. Stejně tak se podílíme na budování nové protialkoholní záchytné stanici. Jsme připraveni novému provozovateli odprodat využitelný majetek za odhadní cenu, předat databázi uskutečněných záchytů a také vypomoci s přípravou na spuštění provozu.  V maximální míře budeme také spolupracovat při předání protialkoholní záchytné stanice jinému provozovateli.

Více k tématu najdete v pátečním vydání Jihlavských listů s datem 20. 4. 

 

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama