Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Mobily si nechal od prodávajících poslat poštou, pak se ale podvodník odmlčel

Autor: David Kratochvíl - Monday, 15. 2018, 14.15 hod.

Strážci zákona dopadli mladého podvodníka (19). Od zájemců vylákal mobilní telefony, když mu zboží zaslali, přestal komunikovat.

Policisté objasnili případ podvodu, kterého se dopustil devatenáctiletý muž. Reagoval na nabídky prodeje mobilních telefonů zveřejněných na internetových stránkách.

Vystupoval přitom pod smyšlenými jmény. Prostřednictvím emailu kontaktoval osobu nabízející telefon, s prodávajícím se dohodli a muž se zavázal, že požadované peníze uhradí.

Prodávající mu poté zaslal mobilní telefon, mladý muž ale dohodnuté peníze nezaplatil a přestal s prodávajícím komunikovat. Obětí podvodníka se na konci loňského roku stala žena z Jihlavy, muži poslala mobilní telefon, za který chtěla zaplatit 7.500 korun plus poštovné.

Stejným způsobem pachatel podvedl také muže z Chebska, který nabízel k prodeji mobilní telefon za necelých osmnáct tisíc korun. Také v tomto případě se prodávající svých peněz nedočkal.

Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat. Zjistili totožnost podezřelého mladého muže a vypátrali také mobilní telefon, který po jeho podvodném získání prodal další osobě za částku přes dvanáct tisíc korun.

"Mobilní telefon osoba vydala a policisté ho zajistili. Devatenáctiletý muž se dopustil trestného činu podvodu," doplnila k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama