Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Motorkář (29) v Měříně boural opilý. Na stroji neměl technickou ani pojištění

Autor: David Kratochvíl - Monday, 25. 2018, 12.25 hod.

Motorkář (29) v neděli odpoledne boural v Měříně na Žďársku. V obci narazil do značky a skončil v příkopu. Při dopravní nehodě se zranil a skončil v nemocnici. Byl opilý, nadýchal přes dvě promile. Stroj neměl technickou ani zákonné pojištění. 

V neděli patnáct minut před čtrnáctou hodinu odpoledne přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Měříně. Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka.

Policisté po příjezdu na místo zjistili, že zde havaroval motocyklista. Devětadvacetiletý muž projížděl po silnici  směrem od obce Kamenička k obci Měřín.

U areálu místní firmy v Měříně nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí levotočivé zatáčky na přímém úseku silnice v nestihl zareagovat na dopravní zařízení a dopravní značení, které stálo v pravé části komunikace.

Do tohoto dopravního zařízení narazil. Poté řidič motocykl havaroval v levém příkopu. Policisté vyzvali řidiče motocyklu, aby se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní - 2,20 promile alkoholu v dechu.

Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, která vykázala stejnou hodnotu - 2,22 promile alkoholu v dechu. Řidič při dopravní nehodě utrpěl těžké zranění a musel být z místa převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Jihlavě.

Dalším šetřením policisté zjistili, že řidič nepředložil platný řidičský průkaz, při jízdě na motocyklu neměl řádně nasazenou a upevněnou ochranou helmu a nepředložil ani platný doklad o registraci vozidla a doklad od zákonného pojištění o odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

"U motocyklu navíc již v roce 2012 skončila platnost technické prohlídky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí," vysvětlila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Foto: ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama