Dnes je Čtvrtek, 20. února 2020. Svátek má Oldřich

Motorkář boural na D1 u Humpolce. Zraněním v nemocnici podlehl

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 30. července 2019, 09.53 hod.

Vážná dopravní nehoda motorkáře (48) na Hondě, ke které došlo v pondělí odpoledne na dálnici D1 ve směru na Brno má tragický konec. Cizinec svým zraněním v nemocnici podlehl. 

Osmačtyřicetiletý řidič, jednalo se o cizího státního příslušníka, projížděl po dálnici na motocyklu tovární značky Honda. Při jízdě nepřizpůsobil rychlost a při přejíždění z levého jízdního pruhu do pravého jízdního pruhu dostal na mokrém povrchu smyk.

Následně se motocykl převrátil s řidičem na levý bok a pokračoval setrvačností po tělese dálnice přes zpevněnou krajnici, kde narazil s motocyklem do travnaté meze a následně do dopravního značení.

Na místo byl vyslán vrtulník letecké záchranné služby a policisté z dálničního oddělení Velký Beranov. Motocyklistu ve vážném stavu transportovali do nemocnice v Praze, kde ve večerních hodinách následkům zranění podlehl.

Dechová zkouška na případnou přítomnost alkoholu v dechu nemohla být provedena z důvodu závažnosti poranění motocyklisty, proto byl zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

"Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dálničního oddělení Velký Beranov," vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 190 000 korun.

V době přistávání vrtulníku a zásahu u dopravní nehody byl provoz na dálnici D1 na nezbytně nutnou dobu v obou směrech zastaven. 

FOTO: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama