Dnes je Čtvrtek, 9. července 2020. Svátek má Drahoslava

Mráz a sníh udeřily v neděli. Na silnicích se bouralo napříč celým krajem

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 19. ledna 2020, 23.12 hod.

Teploty pod bodem mrazu, ledovka a sníh. Tyhle tři faktory se postaraly o to, že složky integrovaného záchranného systému měly prakticky po celou neděli napříč Vysočinou napilno.  

K vážně vypadající dopravní nehodě došlo před desátou hodinou dopoledne v Arnolci u Polné na Jihlavsku. Osobní vůz tam skončil mimo komunikaci. Informovala o tom krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

"Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Polná. Hasiči havarovaný vůz a místo nehody technicky zabezpečili," doplnila k události, která se naštěstí obešla bez zranění.

Ještě přibližně o dvě hodiny dříve došlo k nehodě se zraněním v Jimramově na Žďársku. Auto skončilo na boku. Podle přehledu událostí na webu krajských hasičů došlo ke zranění jedné osoby.

Hned dvě osoby se podle stejného zdroje zranily při karambolu v Nížkově na Žďársku. K dopravní nehodě došlo krátce před pátou hodinou navečer. Auto skončilo mimo komunikaci. 

Chvíli před půl sedmou večer ke stejnému počtu zraněných došlo také při nehodě osobního vozu v Sedlišti na Pelhřimovsku. V té době byla sněhová nadílka nejintenzivnější.

Možná i proto musela profesionální jednotka hasičů z Telče chvíli před osmou hodinou večer vyjet do Horní Myslové, kde museli vyprostit dodávku, která bránila silničnímu provozu. Tahle událost se ale obešla bez zranění osob.

Foto: HZS Kraje Vysočina

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama