Dnes je Pondělí, 25. ledna 2021. Svátek má Miloš

Mrtvola v Jihlavě: Bezdomovec prý ležel v karavanu už několik dní. V odpadcích

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 26. dubna 2018, 20.51 hod.

Obyvatelé Sasova, který je místní částí Jihlavy, byli ve čtvrtek v podvečer na nohou. V karavanu u brány při vstupu na biofarmu místního farmáře totiž našli tělo mrtvého bezdomovce ve značném stádiu rozkladu. Starší muž ležel uvnitř podle místních několik dní. 

Podle informací serveru krimi-listy.cz nezemřel muž násilnou smrtí. Místní obyvatelé tvrdí, že to byl sběrač věcí, které hromadil uvnitř svého karavanu. V nich také podle všeho zemřel přirozenou smrtí.

"Říkal jsem si už několik dní, že to je smrad, jak od mrtvoly, a taky, že jo," říká pod zárukou anonymity jeden z místních obyvatel. Sasovští se také shodují, že bezdomovec se do Sasova s karavanem přistěhoval zhruba před dvěma lety.

"Podle mého to budou dva roky někdy letos v létě," říká žena, které v místní části krajské metropole žije. Farmář mu prý na jeho pozemku dovolil s karavanem pobývat. 

"Nebyl to klasický bezdomovec. Tipuji, že mu mohlo být kolem 70 let. Problémy s ním nebyly. Alkohol nepil, ale zase to byl hrozný bordelář, protože schraňoval nejrůznější věci. Nedokážete si ani představit v jakých odpadcích tam žil. Podle mě si ani neměl kam lehnout, kolik jich tam měl," doplňuje.  

Původně jsme si mysleli, že se z farmy vyváží nějaké fekálie, ale dnes už byl cítit takový ten sladký smrad, tak to jednomu z místních staříků nedalo. Málem utrhl dveře u karavanu, aby se dostal dovnitř. To on ho objevil," popisuje místní důchodkyně pod zárukou anonymity. 

"Byl bezkonfliktní, pozdravil, ale že by se s ním někdo vybavoval, nebo kamarádil, to ne," zmiňuje. Bezdomovec přišel do Sasova přímo z Jihlavy, kde původně bydlel. "Pak ho měli vystěhovat, právě kvůli tomu, že tam nosil nejrůznější věci. Vždycky chodil s takovým malým psíkem, ale jednou mu ho přejelo auto," dodává. 

 

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama