Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Muž na Jihlavsku chtěl spáchat sebevraždu v garáži, policisté ho zachránili

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 5. 2018, 14.23 hod.

Policisté obvodního oddělení Jihlava dnes zachránili muže (34), který chtěl ukončit svůj život. Policisté rychle zasáhli a muži, který byl bezprostředně ohrožen na životě, poskytli nezbytnou pomoc. Záchranáři ho převezli do nemocnice. 

Dramatická událost začala v úterý 5. června před šestou hodinou ráno, když přijali policisté operačního odboru na tísňové lince 158 oznámení od ženy, která uvedla, že má obavu, zda se něco nestalo osobě v uzamčené garáži.

Žena slyšela z garáže zvuk nastartovaného automobilu, na bouchání nikdo nereagoval a vznikla tak obava, zda se uvnitř nenachází někdo, kdo potřebuje pomoc.

Do obce nedaleko Jihlavy ihned po přijetí oznámení vyjela dvoučlenná policejní hlídka. Vzhledem k tomu, že vzniklo podezření, že je v garáži člověk, jehož život může být ohrožen, policisté po příjezdu vypáčili uzamčená dvoukřídlá vrata garáže pomocí teleskopického obušku.

Uvnitř stálo nastartované vozidlo Opel, které mělo z výfuku do zadního okénka zavedenou hadici od vysavače. Policista s policistkou neváhali a okamžitě zasáhli.

Otevřeli dveře automobilu a vypnuli motor vozidla. V automobilu ležel na sedačkách muž. Policista ve spolupráci s občanem, který byl v té době náhodou u jiné z garáží, vynesli muže z vozidla do prostoru před garážemi.

Oba policisté začali okamžitě s poskytováním pomoci muži, který s nimi začal komunikovat. Muž se v současné době nachází ve složité životní situaci a byl ve špatném psychickém stavu. Do péče si ho po příjezdu převzala zdravotnická záchranná služba, muž byl převezen do jihlavské nemocnice.

Na základě šetření policisté zjistili, že kromě hadice zavedené z výfuku do vnitřního prostoru vozidla, bylo okénko utěsněné a vrata garáže byla uzamčená zevnitř. Dechová zkouška byla u muže negativní.

Oba policisté obvodního oddělení Jihlava čtyřiatřicetiletého muže, jehož život byl bezprostředně ohrožen, zachránili. „Chtěl bych ocenit rychlý a profesionální zásah obou policistů, který vedl k záchraně lidského života,“ řekl vedoucí územního odboru Jihlava  Petr Petr s tím, že ocenění si zaslouží také žena, která duchapřítomně přivolala policii, a muž, který pomáhal zasahujícím policistům vynést muže z vozidla před garáž.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama