Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Muž ze Žďárska na Polensku vyhrožoval bombovým útokem. Byl dopaden

Autor: David Kratochvíl - Pondělí, 13. května 2019, 13.55 hod.

Policisté objasnili velmi rychle případ muže, který zatelefonoval do firmy na Polensku a vyhrožoval bombovým útokem. Při důkladné kontrole objektu policisté žádný podezřelý předmět nenalezli. Ještě ten den podezřelého muže vypátrali a zadrželi. Jednapadesátiletý muž skončil v policejní cele a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání, muž byl obviněn ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.

V sobotu 11. května přijali policisté po šesté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení, že do firmy na Polensku zatelefonoval muž, který vyhrožoval použitím výbušného systému.

Na místo ihned vyjeli policisté. V objektu firmy se nacházelo jen několik osob, které prostory opustily. Po příjezdu na místo začali provádět policisté důkladnou kontrolu areálu, žádný výbušný systém zde nenalezli.

Prověřování případu převzali jihlavští kriminalisté a spolupracovali na něm s polenskými a žďárskými policisty. Prováděli šetření, shromáždili a vyhodnotili všechny získané informace.

Policisté zjistili poznatky k podezřelému muži, který poplašnou zprávu šířil, a během krátké doby ho vypátrali na Žďársku. Jednalo se o jednapadesátiletého muže, byl pod vlivem alkoholu.

Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu policisté zadrželi, odvezli ho na oddělení policie v Jihlavě a po vyšetření lékařem byl zadržený muž umístěn do policejní cely.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání jednapadesátiletého muže ze Žďárska. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Po provedení všech nezbytných procesních úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn a je dále stíhán na svobodě. Případ kriminalisté vyšetřují.

Za trestný čin šíření poplašné zprávy lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama