Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Na mol opilý šofér Seatu (49) na benzínce ve Žďáře poškodil tankujícího golfa

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 19. 2018, 09.48 hod.

Kuriózní dopravní nehoda se v pondělí večer stala na jedné benzinové pumpě ve Žďáře nad Sázavou. Na mol opilý řidič, který navíc už dřív přišel o řidičák, o dřel bok jiného auta. Policistů nadýchal skoro tři promile.

V pondělí kolem půl osmé večer přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Žďáře nad Sázavou.

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že devětačtyřicetiletý řidič s osobním vozidlem Seat Toledo projížděl po místní komunikaci od křižovatky s ulicí Jihlavská k benzínové čerpací stanici.

Při průjezdu čerpací stanicí mezi dvěma stojany neodhadl boční odstup od vpravo stojícího vozidla VW Golf a pravým bokem svého vozidla poškodil levé zadní dveře vozidla VW Golf. Ke zranění osob nedošlo.

U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem - 2,69 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,71 promile alkoholu v dechu.

Řidič byl následně vyzván k lékařskému vyšetření, které je spojené s odběrem krve, kterému se podrobil ve zdravotnickém zařízení. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidlech v celkové výši 15.000 korun.

"Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že řidič, který v podnapilém stavu nehodu zavinil, má v současné době platnou blokaci řidičského oprávnění," vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.  

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama