Dnes je Sobota, 27. února 2021. Svátek má Alexandr

Na poli u Třebíče shořel lis na slámu. Škoda atakuje hranici 1,5 milionu korun

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 10. července 2018, 15.27 hod.

K požáru lisu na slámu museli vyjet hasiči v pondělí po čtvrté hodině odpoledne na pole u Slavíček na Třebíčsku. Příčina požáru je v šetření. Vzniklá škoda atakuje hranici 1,5 milionu korun. 

 V pondělí v 16.15 hodin byl na operační středisko HZS Kraje Vysočina nahlášen požár lisu na slámu u obce Slavíčky. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč, Hrotovice a tři jednotky dobrovolných hasičů z Jaroměřice nad Rokytnou, Třebenice a Slavíčky.

K požáru bylo operačních střediskem vysláno 6 cisternových automobilových stříkaček, plovoucí čerpadlo a přenosná motorová stříkačka.

Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár lisu na slámu a přilehlého strniště, na kterém byly balíky slámy a sláma v řádcích na celkové ploše cca 25 ha.

Jednotky provedly uhašení strniště a hořících balíků slámy pomocí lafetových proudnic z mobilní požární techniky a lokální ohniska dohasily pomocí vysokotlakých proudů. Dohašení hořícího lisu provedly za pomoci 1 C proudu. Po uhašení bylo požářiště předáno majiteli.

"Příčina požáru je v šetření, vzniklá škoda 1.485 000 korun, uchráněné hodnoty 450.000 korun," doplnil k tomu pro úplnost mluvčí krajských hasičů Jan Horský.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama