Dnes je Monday, 10. 2021. Svátek má Blažena

Na přejezdu se srazil vlak s kamionem

Autor: David Kratochvíl - Friday, 27. 2020, 10.20 hod.

Ke střetu kamionu s vlakem došlo v pátek po sedmé hodině ráno na železničním přejezdu ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. 
 

Informovala o tom krajská mluvčí hasičů Petra Musilová. Nehoda se podle ní neobešla bez zranění. „Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Chotěboři společně s jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod,“ uvedla.


Po nehodě skončil v péči zdravotníků řidič kamionu. Na místo musel i vrtulník. „Se středně těžkým zraněním byl řidič kamionu letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Ve vlaku se lehce zranila jedna osoba, kterou záchranáři převezli k dovyšetření na urgentní příjem nemocnice v Havlíčkově Brodě,“ doplnil mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček. Podle předběžné informace ve vlaku cestovali celkem čtyři lidi. 


Při nehodě došlo k proražení palivové nádrže u kamionu. Do půdy uniklo přibližně 200 litrů nafty. „Velitel zásahu si na místo události vyžádal chemický kontejner ze stanice profesionálních hasičů v Havlíčkově Brodě,“ doplnila mluvčí.
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama