Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Na Vysočině řádí žhář. V noci zapálil tři vatry: Hasiči v Nové Říši staví novou

Autor: David Kratochvíl - Monday, 30. 2018, 13.38 hod.

Na Vysočině v průběhu pondělní noci řádil žhář. Postupně zapálil připravené vatry v Nové Říši na Jihlavsku, Předíně a Šašovicích na Třebíčsku.  

V Nové Říši poblíž Telče pořádají tradiční pálení čarodějnic pravidelně. Akci má pod patronací tamní Sbor dobrovolných hasičů, který na prostranství za obecním úřadem pořádá.

Podle vyjádření člena SDH Petra Hustáka se nikdy v minulosti nestalo, že by jim vatru někdy v minulosti někdo předčasně, úmyslně zapálil. Až dnes po půlnoci. "Co vím, tak nám akorát jednou skáceli májku, ale s vatrou jsme nikdy problémy neměli," říká k tomu. 

Plameny připravenou přibližně desetimetrovou hranici zachvátily  krátce po půlnoci. Na místo kromě místních dobrovolných hasičů vyjela také profesionální jednotka krajských hasičů z Telče. 

"Houkání sirény bylo v půl jedné a pět minut. Na místo vidím z domu, takže jsme tam byl hned," říká k tomu hasič.  Podezření na nikoho konkrétního hasiči nemají, ale prý byly v rozhodnou dobu viděni na místě tři mladíci. 

Paradoxem je, že hasiči vatru připravovali téměř do půlnoci, takže hranici jim někdo zapálil jen pár desítek minut poté, co z místa hasiči odešli. Aktuálně hasiči staví novou, aby mohla akce proběhnout v řádném termínu.

 

 

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama