Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Na Vysočině v noci řádil vítr. Nejvíc událostí na Pelhřimovsku a Jihlavsku

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 10. března 2019, 10.14 hod.

Výstraha meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhl silný vítr. V souvislosti s počasím zasahovali  hasiči na Vysočině od sobotního do nedělního rána u více než pěti desítek událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí řešili hasiči na Pelhřimovsku a Jihlavsku. Nejvíce zásahů zaznamenali ze soboty na neděli od 23 do  jedné hodiny po půlnoci.

V Koutech na Havlíčkobrodsku začal v sobotu před jedenáctou hodinou v noci po úderu blesku hořet rodinný dům. Majiteli se podařilo požár uhasit ještě před příjezdem hasičů na místo události. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

V neděli v 02.36 hodin vyjely tři jednotky hasičů k ohlášenému nárazu osobního vozidla do stromu na komunikaci u Žirovnice. Z havarovaného vozidla museli hasiči vyprostit zraněnou osobu za použití speciálního hydraulického nářadí.

"Další výstraha před silným větrem platí pro Vysočinu od nedělních 15 hodin do pondělního poledne," varuje krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Foto: ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama