Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Na Žďársku se těžce zranil motorkář, který nikdy nevlastnil řidičák

Autor: David Kratochvíl - Monday, 6. 2018, 12.32 hod.

Těžkým zraněním motocyklisty skončila nedělní dopravní nehoda v průběhu nedělního dopoledne. Motorkář (37) skončil se strojem na Žďársku v příkopu a do nemocnice ho transportoval vrtulník. Šofér nikdy neměl papíry a stroj nebyl registrovaný.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v neděli 5. srpna v deset hodin dopoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici třetí třídy na Žďársku.

Sedmatřicetiletý řidič jel na motocyklu tovární značky Honda CBR ze směru od obce Česká Mez směrem ke křižovatce se silnicí I/19. Při průjezdu prudkou levotočivou zatáčkou motocyklista nepřizpůsobil rychlost jízdy a s motocyklem najel na pravou krajnici a následně havaroval do silničního příkopu a lesního porostu.

Při dopravní nehodě řidič utrpěl těžké zranění, se kterým byl vrtulníkem letecké záchranné služby transportován do Nemocnice v Brně. Dechová zkouška na případnou přítomnost alkoholu v dechu nemohla být z důvodu rozsahu zranění na místě dopravní nehody provedena, proto byl cestou integrovaného operačního střediska vyžádán odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Při šetření okolností dopravní nehody policisté zjistili, že motocykl neměl platnou registrační značku a není tedy registrován v evidenci vozidel. V době nehody na něm byla umístěna registrační značka, která byla přidělena jinému motocyklu.

Lustrací řidiče motocyklu policisté zjistili, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění a je veden v evidencích jako neřidič. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 50.000 korun.

Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření policistů dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama