Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Nadvakrát přerazil v Jihlavě druhému čelist. Hrozí mu až 10 let vězení

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 22. 2018, 14.07 hod.

V minulosti spolu měli názorovou rozepři. Jenže agresor (19) loni v lětě vyměnil slova za pěsti a stejně starého mladíka zřídil tak, že utrpěl dvojitou zlomeninu čelisti. Musel kvůli tomu dokonce podstoupit operaci. 

Policejní komisař zahájil trestní stíhání mladíka (19) z Jihlavy, který napadl a zranil stejně starého muže. Obviněn byl ze spáchání dvou trestných činů, a to těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Ke spáchání činu došlo loni v létě přímo v krajské metropoli.

Po desáté hodině večer se na schodišti, které vede z ulice Hradební na ulici Ztracenou, mladí muži potkali. V minulosti již mezi sebou měli opakovaně slovní rozepři.

Také v tomto případě došlo ke konfliktu, který vyústil tím, že devatenáctiletý mladík udeřil druhého pěstí do obličeje. Napadený mladý muž utrpěl dvojitou zlomeninu čelisti, jeho zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici, ve které byl hospitalizován.

Napadený muž se musel podrobit operačnímu zákroku s téměř týdenním pobytem v nemocnici. Poté následovaly další lékařské zákroky a omezení na běžném způsobu života, zejména v souvislosti s konzumací stravy a komunikací, léčení si vyžádalo několik týdnů.

Kriminalisté shromáždili důkazy a na jejich základě poté zahájili trestní stíhání devatenáctiletého muže, případ dále vyšetřují. "Za trestný čin těžkého ublížení na zdraví lze uložit trest odnětí svobody až na deset let," říká k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Foto: Ilustrační foto/Pixabay.com

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama