Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Nasedal v Jihlavě do auta a vypadla mu peněženka. Přišel o ni

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 10. 2021, 12.55 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu muže, který přišel v prosinci v Jihlavě o svoji peněženku s platební kartou.

Policisté by potřebovali zjistit totožnost dvou osob na kamerovém záznamu, které se v blízkosti místa, kde muž peněženku ztratil, pohybovaly a mohly by tak poskytnout informace důležité pro prověřování případu.

Ke spáchání trestného činu došlo v sobotu 19. prosince na parkovišti u obchodního domu na ulici Vrchlického. Kolem deváté hodiny dopoledne přišel o svoji peněženku muž, když nasedal do vozidla a přitom mu z kapsy bundy vypadla na zem peněženka.

Z parkoviště odjel, v krátké době ale zjistil, že peněženku nemá, a na místo se vrátil, už ji ale nenašel. Peněženku totiž mezitím nepoctivý nálezce vzal a přisvojil si ji.

Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Policisté vyhodnotili také záznamy z kamer. Zjistili, že se v lokalitě parkoviště pohybovali žena s mužem, kteří by mohli poskytnout k případu důležité informace. V zájmu prověřování by tak policisté potřebovali zjistit jejich totožnost a s žádostí o spolupráci se obracejí na veřejnost.

„Žádáme ženu a muže na kamerovém záznamu nebo osoby, které některého z nich poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nacházejí či pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu,“ uvedla policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reprofoto: PČR

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama