Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

Nechala v bytě zapálenou svíčku a požár v H. Brodě byl na světě

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 20. 2018, 16.05 hod.

Od svíčky vzplála pohovka a další vybavení bytu. Škoda se vyšplhala na 60 tisíc korun. Takový je účet pondělního požáru, který vypukl po pondělním obědě v jednom z bytů v Domě s pečovatelskou službou v ulici Na Výšině v Havlíčkově Brodě.

Na místo události vyslal operační důstojník Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotku profesionálních hasičů ze stanice v Havlíčkově Brodě společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Havlíčkova Brodu – Mírovky, Havlíčkova Brodu - Perknova a jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod. 

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo k požáru v bytě ve třetím patře objektu. V době vzniku požáru nebyl nikdo uvnitř bytu. Hasičům se podařilo požár pohovky a dalšího vybavení bytu velmi rychle uhasit. Kvůli požáru nemuseli hasiči z domu nikoho evakuovat.

"Požárem vznikla majetková škoda v předběžné výši 60 tisíc korun. Požár vznikl od svíčky, kterou uživatelka bytu nechala zapálenou a z bytu odešla," vysvětlila k tomu krajská mluvčí hasičů Petra Musilová. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 3 miliony korun.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama