Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Nehod cyklistů v kraji přibývá. Senior (68) boural u Batelova na elektrokole

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 21. 2018, 23.00 hod.

Karambolů cyklistů na Vysočině raketově přibývá. Od začátku roku do konce května policisté řešili  celkem 35 dopravních nehod s účastí cyklistů. 32 kolařů se zranilo – dva utrpěli těžké zranění a 30 se jich zranilo lehce. Jeden byl opilý.

Zatím poslední pžípad řešili policisté ve středu kolem půl sedmé večer  v katastru Batelova na Jihlavsku. Na silnici mezi Novou Vsí a Horní Cerekví havaroval cyklista (68), který jel na elektrické jednokolce.

Jel ve směru jízdy od Nové Vsi na Horní Cerekev, ale nechoval se dostatečně ukázněně. Při zvukovém oznámení stavu vybití baterie na jednokolce nezastavil a pokračoval v jízdě do doby, kdy se mu jednokolka náhle vypnula a on upadl na komunikaci.

Při havárii si způsobil lehké zranění, se kterým byl převezen do Nemocnice Jihlava. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. Při havárii došlo ke hmotné škodě na jednokolce ve výši 7.000 korun. Senior dostal pokutu.

Od začátku letošního roku do 31. května policisté řešili na silnicích Kraje Vysočina celkem 35 dopravních nehod s účastí cyklistů. Při těchto nehodách se 32 cyklistů zranilo – dva utrpěli těžké zranění a 30 se zranilo lehce.

V jednom případě při šetření nehody policisté zjistili, že cyklista, který havaroval, byl v podnapilém stavu. Z celkového počtu letošních nehod cyklistů se jich v měsíci květnu stalo dvacet. Policisté při vyšetřování nehod cyklistů zjistili, že v několika případech havarovali cyklisté, kteří nepoužili při jízdě cyklistickou přilbu.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama