Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

Nehoda v Jihlavě: Srážku s autem včera odnesl motorkář jen lehkým zraněním

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 24. 2018, 09.27 hod.

K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na výpadovce z Jihlavy ve směru na Pelhřimov. V Žižkově ulici tam krátce po čtvrté hodině došlo ke střetu osobního auta s motorkářem. Karambol skončil zraněním motocyklisty.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Řidiči museli počítat se zdržením. V místě nehody se začaly tvořit kolony.  Jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy prováděla zajištění místa nehody.

 Na místo vyjela policejní hlídka z dopravního inspektorátu Jihlava. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že devětašedesátiletý řidič, který jel s vozidlem Kia Carens po silnici I/38 ve směru jízdy od tunelu, nedal přednost v jízdě motocyklu Suzuki, který řídil dvaačtyřicetiletý motocyklista.

Ten projížděl po silnici II/602 ve směru jízdy od Jihlavy směrem na Pelhřimov. Došlo ke střetu přední části motocyklu s levou přední částí vozidla Kia.

"Řidič motocyklu při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění a musel být vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice v Jihlavě. Ke zranění jiných osob nedošlo," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 175.000 korun. Policisté provedli u obou řidičů dechové zkoušky na zjištění přítomnosti alkoholu s negativními výsledky. Věc dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

Pondělní karambol v krajské metropoli v podstatě jen navázal na právě skončený víkend, který po celém kraji se taktéž nesl ve znamení četných dopravních nehod.

V neděli hodinu po poledni se bouralo například v Markvarticích na Jihlavsku.  Řidič (36) osobního vozidla Škoda Superb projížděl po silnici ve směru jízdy od Želetavy směrem na Jihlavu.

Plně se nevěnoval řízení vozidla a přehlédl, že před ním jedoucí vozidla zpomalují a následně zastavují v důsledku situace v silničním provozu. Poté narazil přední částí vozidla do zadní části před ním stojícího Volva, které  bylo odraženo dopředu a narazilo přední částí do zadní části vozidla Citroën, které stálo před ním.

Při dopravní nehodě si řidič vozidla Škoda Superb způsobil lehké zranění, se kterým byl vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice v Jihlavě.

Ke zranění ostatních osob nedošlo. Policisté provedli u všech řidičů na místě dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla na havarovaných vozidlech celková škoda ve výši 140.000 korun.

"Věc dopravní nehody policisté s viníkem vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jen o tři hodiny později vyjížděly záchranné složky do Hradce na Havlíčkobrodsku, kde bouralo osobní auto. Vůz skončil po nehodě mimo komunikaci v příkopu.

"Při nehodě se zranila jedna osoba. Přivolaní zdravotníci ji po nezbytném ošetření ponechali na místě události," uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Zraněním sedmi osob skončila nedělní odpolední dopravní nehoda osobního vozidla a dodávky na komunikaci u Jitkova na Havlíčkobrodsku. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. 

Hlášení o nehodě přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 12.48 hodin Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Chotěboři společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů ze Ždírce nad Doubravou.

Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob a s jejich  následným transportem do sanitních vozů. Na havarovaných vozidlech provedli hasiči protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin. Jednotky únik zlikvidovaly speciálním sorbentem. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na komunikaci omezen.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama