Dnes je Sobota, 15. srpna 2020. Svátek má Hana

Než zjistil, že ztratil peněženku, muž na fotografii mezitím zaplatil jeho kartou

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 12. prosince 2019, 10.44 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém přišel majitel o svoji peněženku. V peněžence měl uloženou platební kartu, která byla ještě ten den zneužita při placení za zboží v prodejně. V zájmu prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost muže zachyceného na fotografii.

O peněženku přišel její majitel v první polovině listopadu v Jihlavě. Před jedenáctou hodinou večer mu v lokalitě ulice Matky Boží vypadla z kapsy, čehož si nevšiml, a odešel. Když druhý den zjistili, že peněženku nemá, zkontroloval účet a odhalil zneužití karty. Karta byla totiž ještě večer neoprávněně opakovaně použita při placení za zboží v prodejně a pachatel tak způsobil škodu za necelých 500 korun. Majitel karty provedl okamžitě její blokaci a případ oznámil policii.

 

Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V současné době se policisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti muže, který je zachycen na fotografii.

 

"Žádáme muže na fotografii nebo občany, kteří ho znají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu," uvedla policejní komisařka Jana Kroutilová.
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama