Dnes je Monday, 20. 2021. Svátek má Oleg

Noční hromadná nehoda zablokovala v noci dálniční přivaděč blízko Jihlavy

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 26. 2018, 07.44 hod.

Hromadná nehoda pěti vozidel v pondělí v noci blokovala dálniční přivaděč ve směru na Jihlavu. Provoz v místě dopravní nehody museli řídit kyvadlově policisté. Informovala o tom krajská mluvčí policie Dana Čírtková.

V pondělí 25. června krátce po dvaadvacáté hodině večer přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na lince 158 oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Jihlavě na dálničním přivaděči.

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že dopravní nehoda se stala na silnici I/38 před opravovaným úsekem dálničního přivaděče.

Na nehodě mělo účast celkem pět vozidel – čtyři osobní a jedno nákladní vozidlo. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda jel po silnici ve směru od dálnice D1 směrem na Jihlavu a před opravovaným úsekem nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za osobním vozidlem Toyota Yaris, jehož řidič s vozidlem stál v koloně vozidel stojících na signál červené barvy přenosného semaforu.

Došlo ke střetu těchto vozidel a poté k řetězové nehodě, kdy se vozidlo Toyota po nárazu posunulo vpřed a narazilo do stojící vozidla Hyundai. Toto vozidlo se nárazem posunulo vpřed a narazilo do stojícího vozidla Alfa Romeo a toto vozidlo narazilo do zadní části stojícího nákladního automobilu Mercedes Benz.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou řidičů, kteří byli z místa dopravní nehody převezeni vozidly zdravotnické záchranné služby do nemocnice na vyšetření.

Po vyšetření byli propuštěni do domácího léčení. Dechová zkouška na alkohol byla provedena u řidičů všech pěti vozidel a její výsledek byl ve všech případech negativní. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech dosáhla částky 225.000 korun.

Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Jihlava.

Policisté v této souvislosti apelují na všechny řidiče, aby při jízdě zejména po silnicích v opravovaných úsecích dbali zvýšené opatrnosti a vnímali přechodné dopravní značení.

Dopravní značení vždy upozorňuje na místa, kde je provoz řízen semafory a může se zde tvořit kolona stojících vozidel. V takových místech je nutné dbát zvýšení opatrnosti a dodržovat bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly, aby nedocházelo ke zbytečným dopravním nehodám.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama