Dnes je Neděle, 17. ledna 2021. Svátek má Drahoslav

Noční požár v Hybrálci: Evakuovali sedm osob. Škoda atakuje milion korun

Autor: David Kratochvíl - Středa, 17. října 2018, 07.42 hod.

Noční požár garáže rodinného domu v Hybrálci na Jihlavsku způsobil škodu za milion korun. Hasiči museli evakuovat z nemovitosti sedm lidí. Jeden utrpěl lehké zranění. 

Všechny složky integrovaného záchranného systému musely ve středu krátce po druhé hodině v noci vyjet k požáru garáže rodinného domku v Hybrálci na Jihlavsku. 

„Byl hlášen požár rodinného domu s tím, že je v prvním patře uvězněno minimálně 5 osob. Jednalo o požár v garáži v přízemí domu, členové jednotky v dýchací technice prováděli průzkum a hasební práce pomocí vysokotlakého proudu," doplnil k tomu velitel bedřichovské jednotky Sboru dobrovolných hasičů Jan Flaška.

Jedna osoba byla lehce zraněna, sedm lidí muselo být z nemovitosti evakuováno. „Některé z nich hasiči evakuovali z domu za pomoci žebříků,“ doplnila k tomu pro úplnost krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.  

Na místě podle ní zasahovali kromě profesionálních hasičů z Jihlavy také členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů z jihlavského Bedřichova.

Z garáže hasiči vytlačili ještě osobní vozidlo. „Vynesli a ochlazovali ještě jednu propanbutanovou lahev," uvedl hasič Flaška. Na odvětrávání silně zakouřeného objektu hasiči na rozkaz velitele zásahu nasadili přetlakovou ventilaci. 

Lokalizovat požár se hasičům podařilo kolem půl čtvrté ráno. Po likvidaci požáru se jednotky vrátily zpět na základnu. Ve středu dopoledne se na místě pohybovali vyšetřovatelé, kteří zkoumali příčinu vzniku požáru. Ta zůstává stále předmětem dalšího vyšetřování. Předběžná škoda, kterou plameny napáchaly byla stanovena na milion korun.

FOTO: JSDH BEDŘICHOV

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama