Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Noční vážná hromadná nehoda v H. Brodě. U benzínky se srazilo pět vozů

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 19. 2018, 06.56 hod.

K těžké hromadné dopravní nehodě došlo v úterý v noci v Lidické ulici v Havlíčkově Brodě na výjezdu z města v blízkosti tamní čerpací stanice.  Přibližně hodinu před půlnocí tam došlo ke střetu celkem pěti vozidel – čtyř nákladních a jednoho osobního. 

 Podle prvotního šetření na místě  nehody řidič nákladního vozidla s přívěsem – jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl po silnici ve směru jízdy na Jihlavu.

Na komunikaci, kde jsou vyznačeny dva jízdní pruhy ve směru na Jihlavu, začal předjíždět ve stoupání jiné nákladní vozidlo. Předjížděcí manévr ale nezvládl a v místě, kde jeden jízdní pruh končí, přejel přes vyvýšený ostrůvek, strhl řízení vpravo a bokem narazil do předjížděného vozidla. 

Obě vozidla po střetu vyjela mimo komunikaci, kde stálo zaparkované nákladní vozidlo, které narazilo do dalšího v místě zaparkovaného nákladního vozidla. Jedoucí nákladní vozidlo ještě poté narazilo do zaparkovaného osobního vozidla.

Při nehodě byly také poškozeny dopravní značky a oplocení přilehlého areálu. Řidič nákladního vozidla, který nehodu způsobil se těžce zranil a musel být převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Brně.

Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod. Po dobu šetření, dokumentování  nehody a odstraňování jejích následků řídili v místě provoz policisté.

"Na nezbytně nutnou dobu byla silnice zcela  uzavřena, aby bylo možné vyprostit havarovaná vozidla," doplnila krajská mluvčí policie Dana Čírtková.

Pro zdejší jednotku profesionálních hasičů to byl podle mluvčí krajských hasičů Petry Musilové náročný  zásah. "Z jednoho z havarovaných nákladních vozidel museli hasiči za použití hydraulického nářadí vyprostit zaklíněného zraněného řidiče," uvedla s tím, že při nehodě se zranila ještě jedna osoba.

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem

Foto: HZS Kraje Vysočina, PČR

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama