Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Notorický šofér bez papírů (25) skončil po jízdě v Olšanech ve vazbě

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 21. 2018, 23.19 hod.

Za mříže putoval řidič, který opakovaně porušoval uložený zákaz řízení a kvůli tomu byl i několikrát soudně trestán. Předchozí sankce,  včetně pobytu za mřížemi, nebyly pro pětadvacetiletého muže z Jihočeského kraje žádným ponaučením. Na konci minulého týdne přistihli policisté řidiče při řízení vozidla na Jihlavsku.

O tom, že ve vazební věznici nemusí po spáchání trestného činu skončit pouze pachatelé závažné, například násilné nebo drogové, trestné činnosti, se přesvědčil šofér (25).

V pátek 15. června jel mladý muž jako řidič vozidla Audi po čtvrté hodině odpoledne po silnici první třídy číslo 23 v obci Olšany na Telčsku, kde automobil zastavila hlídka.

Policisté provedli kontrolu a zjistili, že řidič není a nikdy ani nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Navíc mu byl opakovaně uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel.

V minulosti byl muži správními orgány a soudy udělen trest zákazu činnosti již devětkrát. Uložené sankce ale nerespektoval a v řízení vozidla i přes uložené zákazy pokračoval.

Trest už si nenapravitelný muž odpykal i ve věznici, ze které byl propuštěn na začátku letošního března. Netrvalo dlouho a muž byl za další trestný čin spáchaný v souvislosti s řízením vozidla přes uložený zákaz opět rozhodnutím okresního soudu potrestán nepodmíněným trestem odnětí svobody.

Poté co rozsudek nabyl ve čtvrtek 14. června právní moci, muž druhý den znovu usedl za volant automobilu a policisté ho zastavili právě ve vísce u Telče.

"Dechová zkouška byla u řidiče negativní. V minulosti byl muž odsouzen také za majetkovou trestnou činnost," doplnila k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama