Dnes je Monday, 10. 2021. Svátek má Blažena

Obří požár v jihlavském Enviropolu napáchal škodu za pět milionů korun

Autor: David Kratochvíl - Friday, 27. 2020, 17.14 hod.

Požár, který vypukl v pátek odpoledne jihlavské společnosti  Enviripol zabývající se likvidací a recyklací elektroodpadu, napáchal majetkovou škodu za pět milionů korun. Hasiči na místě zasahovali až do sobotního brzkého rána. Kvůli požáru museli dokonce vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. Za poslední dva roky v areálu firmy v Hruškových Dvorech hořelo ve velkém už potřetí. Pokaždé šla škoda do milionů korun.

Oblaka hustého černého dýmu viditelné na kilometry daleko. Takový pohled nabídl páteční odpolední požár obyvatelům nejen Jihlavy, ale i širokého okolí. 

 

Obří požár totiž opět vypukl v jihlavském areálu společnosti Enviropol, která se zabývá v Hruškových Dvorech likvidací a recyklací elektroodpadu. Za poslední dva roky tam hořelo už potřetí. Pokaždé se přitom škoda pohybovala v řádech několika milionů korun.

 

Hasiči museli kvůli pátečnímu požáru vyhlásit dokonce druhý stupeň požárního poplachu. Hlášení o tom, že v areálu firmy hoří, přijali hasiči na tísňové lince krátce před půl pátou odpoledne. „Hořelo několik tun elektroodpadu,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

 

Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě, Polné a jednotky dobrovolných hasičů z Jihlavy -Bedřichova a Luk nad Jihlavou. Velitel zásahu si vyžádal i chemickou laboratoř z Tišnova (HZS Jihomoravského kraje). 

 

„U požáru hasiči zasahovaly se sedmi cisternovými automobilovými stříkačkami a další technikou. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů,“ doplnila mluvčí.

 

Prostřednictvím místních rozhlasů bylo obyvatelům Jihlavy a přilehlých obcí doporučeno zavřít okna a nevětrat. „Hasiči měřili přítomnost škodlivých látek v ovzduší. Velitel zásahu povolal k požáru ještě další jednotky – profesionální hasiče z Třeště a jednotku sboru dobrovolných hasičů ze Zhoře,“ uvedla ještě v pátek večer mluvčí. 

 

Zásah hasičů na místě probíhal až do sobotního brzkého rána. Lokalizovat se požár hasičům podařilo v pátek před jedenáctou hodinou v noci. Z boxů hasiči vyvezli požárem zasažený elektroodpad. Úplná likvidace požáru proběhla před pátou hodinou dnes ráno. 
 

„Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření,“ zmínila Musilová v sobotu brzy ráno s tím, že předběžná majetková škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na pět milionů korun.

 

Je to skoro na den přesně dva roky, co požár v areálu společnosti Enviropol koncem března 2018 napáchal škodu za zhruba dva miliony korun.  V objektu firmy následně hořelo ještě téhož roku začátkem prosince. 

 

I tehdy byla škoda po plamenech vyčíslena asi na dva miliony korun. Páteční požár je zatím, co do způsobené škody tím pádem úplně největší.

 

Foto:HZS Kraje Vysočina
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama