Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Od začátku roku na silnicích Vysočiny při 860 nehodách vyhasly čtyři životy

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 4. 2018, 08.36 hod.

Na silnicích Vysočiny zemřely od začátku roku čtyři osoby. Policisté v kraji vyjížděli za první tři měsíce letošního roku k celkem 860 dopravním nehodám.

V průběhu prvních tří měsíců letošního roku šetřili policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v našem kraji celkem 860 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet dopravních nehod mírně zvýšil, a to o tři procenta.

Letošní nehody si vyžádaly čtyři oběti. Celkem 18 účastníků se při letošních nehodách těžce zranilo, což je výrazné zvýšení ve srovnání se stejným obdobím roku 2017, kdy se při nehodách těžce zranilo sedm osob.

Dalších 295 účastníků utrpělo při letošních dopravních nehodách lehké zranění. Toto číslo je ve srovnání s počtem lehce zraněných za leden až březen roku 2017 o 45 procent vyšší – loni se za první tři měsíce lehce zranilo 203 osob.

Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku se vyšplhala na částku 64.402.000 korun a ve srovnání se stejným obdobím roku 2017 je tato částka o 56 procent vyšší.

"Na poměrně vysoké hmotné škodě mají největší podíl hromadné dopravní nehody, které se staly na dálnici D1," vysvětluje k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama