Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Opil se a šel do obchodu v Jihlavě ukrást víno. Policistům nadýchal přes tři promile

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 21. 2018, 14.33 hod.

Případ zloděje opilce řeší od úterka strážci zákona v Jihlavě. Recidivista se opil, ale asi mu došel alkohol, tak se rozhodl, že si obstará další. Do supermarketu Na Dolech vyrazil ukrást lahev vína. Lup se mu ale nevydařil, protože se ani neudržel na nohách.  Skončil kvůli vystřízlivění na záchytce.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý  muž (47) z Trutnovska, který byl v Jihlavě přistižen při krádeži.  Podle policejní komisařky Jany Kroutilové se jedná se o recidivistu,  který byl v minulosti  opakovaně soudně trestán.  

"Za majetkovou trestnou činnost byl naposledy odsouzen ke čtyřletému trestu odnětí svobody," doplnila Kroutilová. Z věznice byl propuštěn na konci loňského září.

V úterý  odcizil před pátou hodinou večer v obchodním domě v ulici Na Dolech láhev vína v hodnotě 70 korun. Prostorem pokladen se poté vypotácel, aniž by zaplatil.

Muže, který byl tak opilý, že nemohl ani souvisle jít, zastavil pracovník ostrahy, který přivolal policejní hlídku. Ta u něho provedla dechovou zkoušku, při které mu naměřila hodnotu 3,04 promile alkoholu.

Odcizené zboží muž vydal. Policisté ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže. Případ policisté dál prověřují.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama